Wekownia - o nas
OdtwórzPlay
Wekownia

WEKOWNIA

Kim jesteśmy?

Od 2014 roku restauracja Bawełna gotuje dla Łodzian potrawy kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej. W kolejnych latach bawełniana rodzina powiększyła się o nowe lokale: bistro Szpulka z kuchnią z całego Świata, centrum eventowo – cateringowe Przerwa oraz restaurację Len i Bawełna, w której króluje synergia kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Wszystkie nasze koncepty gastronomiczne łączy jedno – pasja do dobrego i zdrowego jedzenia oraz jakości i dobra atmosfera.

W czasach pandemii COVID-19, kiedy byliśmy zmuszeni do poważnych ograniczeń w normalnym działaniu, doświadczenie całego zespołu Grupy Bawełna postanowiliśmy wykorzystać w kolejnym projekcie, który miał przede wszystkim wesprzeć grupę w czasie kryzysu wywołanego przez skutki pandemii. Tak powstała WEKOWNIA – bawełniane weki rzemieślnicze kreowana osobiście przez Szefów Kuchni naszych restauracji.

Wartościowe i pyszne produkty WEKOWNI, przygotowane są z najlepszych surowców pochodzących wyłącznie od lokalnych i sprawdzonych dostawców. Smaki tradycyjnych dań i znane od lat dania restauracyjne postanowiliśmy zamknąć w szklanych słojach, stosując tradycyjną metodę konserwacji, czyli pasteryzację. Dzięki temu procesowi możemy zatrzymać wyjątkowy smak naszych potraw na dłużej.

To co dla nas najważniejsze przy tworzeniu receptur to zero kompromisów – tylko wyselekcjonowane i wartościowe produkty, uczciwy skład dań, bez ulepszaczy, sztucznych konserwantów czy chemicznych barwników.

Specjały WEKOWNI są dostępne online, możecie je zamówić z dostawą do domu (wysyłka w ciągu 24 godzin) lub odebrać w wybranych restauracjach Grupy Bawełny. Nasze weki znajdziecie także w 200 wyselekcjonowanych sklepach na terenie całej Polski. 

Nasze weki to prosty i smaczny pomysł, na: śniadanie, obiady i kolacje. Przetwory Wekowni możecie  jeść w domowy zaciszu lub podczas weekendowych czy wakacyjnych wyjazdów. Produkty Wekowni to także świetny pomysł na prezent zarówno dla bliskich jak i dla Waszych pracowników lub klientów.

Nasza działalność została zatwierdzona przez stację sanitarno – epidemiologiczną w Łodzi.