Przetwory Wekowni w pytaniach i odpowiedziach:

Nasze weki są zamykane naturalną metodą pasteryzacji. Dzięki niej, produkty WEKOWNI nie wymagają przechowywania w lodówce. Dlatego też nasze produkty idealnie sprawdzą się również w podróży oraz w trakcie wyjazdów w plener.

Okres przydatności produktów zależy od rodzaju przetworów. Wszystkie weki zawierające mięso i ryby, należy spożyć w ciągu 6 miesięcy. Przetwory na bazie warzyw i owoców w terminie 12 miesięcy od daty produkcji widniejącej na słoikach.

Nasze zupy są zagęszczane naturalną śmietaną. To właśnie ona powoduje, że ulegają ,,rozwarstwianiu się”. Jest to całkowicie standardowy proces w przypadku stosowania śmietany jako naturalnej  substancji zagęszczających. Wystarczy potrząsną słoikiem, aby zupa stała się znów jednorodna.

Oczywiście! Tworząc nasze weki analizowaliśmy smaki i preferencje naszych najmłodszych Klientów.  Dzięki temu powstała cała grupa weków, które zarówno pod względem smaku, ale również składu będą najlepsze dla maluchów. Sprawdźcie nasze zupy kremy: krem z pomidorów i krem z buraka, a także dania gotowe jak: klopsiki z indyka czy klasyczny sos bolognese, a także nasze konfitury i dżemy.  Przy produkcji naszych dań nie wykorzystujemy substancji konserwujących, dlatego można z nich śmiało przygotować posiłki dla dzieci w każdym wieku.

Cały czas poszerzamy ofertę naszych produktów. W słoikach Wekowni przygotwaliśmy kilka prozpozycji dla wegan i wegetarian, jak: wegańska pasta z fasoli, humus, krem z pomidorówkrem z buraka, czy wegańska kapusta a’ la bigos. Warto też zwrócić uwagę na liczne przetwory z warzyw czyli: grillowana papryka lub polskie gruszki i cała gama słodkich weków: dżem z pomarańczowy czy konfitura malinowa.

Wiele dań Wekowni tworzonych jest są bez dodatków substancji słodzących oraz bez konserwantów. Idealnie nadają się dla osób znajdujących się na wszelkiego rodzaju dietach.

Naszą odpowiedzią na dania inspirowane orientem jest: kimchi klasyczne lub kimchi z ananasem. Do naszej oferty wprowadziliśmy w ostatnich miesiącach kurczaka w sosie słodko – kwaśnym i nie przestajemy poszukiwać nowych, inspirujących smaków świata do tworzenia kolejnych potraw.

Wekownia - obsługa klienta, dostępność produktów, pytania ogólne.

Nie pozwalamy czekać naszym Klientom zbyt długo. Wysyłki zakupionych produktów WEKOWNI dokonujemy jak najszybciej to możliwe, czyli w terminie 24h od chwili złożenia zamówienia.

Produkty WEKOWNI są aktualnie dostępne w blisko 180 punktach na terenie całego kraju. Nasze słoiki znajdziecie w sklepach ze zdrową, ekologiczną żywnością, w klasycznych minimarketach oraz w małych sklepach detalicznych.

Nasze dania gotowe, kremy, zupy, przetwory, naturalne konfitury i smarowidła można nabyć bezpośrednio przez nasz sklep internetowy na stronie www.wekownia.pl . Dania zamknięte w słoikach można także zakupić w naszych restauracja należących do Grupy Bawełna w Łodzi (Bawełna i Szpulka w Manufakturze oraz Len i Bawełna na OFF Piotrkowskiej) oraz niewielkich sklepach detalicznych na terenie naszego kraju.

Twórcami przepisów dań gotowych w słoikach, przetworów, zup, kremów, naturalnych konfitur i smarowideł WEKOWNI są Szefowie Kuchni łódzkich restauracji należących do Grupy Bawełna. Skorzystaliśmy z ich doświadczenia, w trakcie trwania kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. To właśnie dzięki nim, nasze dania mogą gościć na stałe w domach naszych Klientów.

Wszystkie propozycje dań, smarowideł, konfitur i zup WEKOWNI są przygotowywane przez jednych z najlepszych Szefów Kuchni łódzkich restauracji. Korzystają oni z najwyższej jakość produktów, dostarczanych przez lokalnych dostawców, co ma znaczący wpływ na koszt proponowanych produktów.

Twórcami przepisów dań gotowych w słoikach, przetworów, zup, kremów, naturalnych konfitur i smarowideł WEKOWNI są Szefowie Kuchni łódzkich restauracji należących do Grupy Bawełna. Skorzystaliśmy z ich doświadczenia, w trakcie trwania kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. To właśnie dzięki nim, nasze dania mogą gościć na stałe w domach naszych Klientów.